Loading...
signis.publishing@gmail.com +421 948 513 162

Vernisáž Zvonce a spiežovce, organizátor: MsÚ Banská Bystrica, Radnica MsÚ BB, 3.9.2019

3.9.2019 sa konala krásna akcia - vernisáž Zvonce a spiežovce, ktoré organizoval MsÚ v Banskej Bystrici na Radnici MsÚ. Zakladateľ Múzea zvoncov na Šumiaci a zberateľ ľudových múdrostí a príbehov pná Mikuláš Gigac nám prišiel spolu so šumiackym zborom zahrať, zaspievať a porozprávať o šumiackej "zemi", piesňach, a najmä o zvonoch.

Som poctená, že som dostala príležitosť priblížiť aj okolnosti vzniku našej pripravovanej knihy Múdrosti starých Šumiačanov, ktorú som napísala na podnet predsedu BBSK Ing. Luntera z rozprávaní pána Gigaca a ktorú v týchto dňoch vydáva BBSK. Zároveň som mohla pospomínať aj na zoznámenie s takým úžasným človekom, ako je pán Gigac a spomenúť, že budeme spolu pripravovať ďalšiu knihu o Šumiaci a jeho duchovnom bohatstve.

Akciu bravúrne moderovala Katka Kovačechová, moderátorka RTVS. Zúčastnili sa aj pani starostka OÚ Šumiac, pani Jarmila Gordanová, ktorá prišla v nádhernom šumiackom kroji, a pán viceprimátor BB Milan Lichý.

Medzi účinkujúcimi bola aj dcéra pána Gigaca Lívia Károlyová,ktorá mi veľmi pomohla so šumiackym dialektom, ktorým je písaná prevažná časť knihy.

Mestskému úradu BB a pani Alenke Káanovej úprimne ďakujem za túto príležitosť a aj za príležitosť spoznať ďalších zaujímavých a skvelých ľudí, ktorí sa na vernisáži zúčastnili.

Scroll to Top