Loading...
signis.publishing@gmail.com +421 948 513 162

Krst knihy O fontánkovej Dorotke a jej vozíčkovej babke. Vernisáž obrazov Kabinet 26 II. POzdravy Javorinčanom. Galanta 6.9.2019

Galantský večer 6.9.2019 bol skutočne výnimočný; plný kultúry a estetiky. V nádhernom Renesančnom kaštieli Esterházyovcov sa uskutočnila vernisáž troch výtvarníkov Rosiny, Galbavej a Pobočíka s názvom Kabinet 26 II. Pozdravy Javorinčanom. Súčasne sa konal aj krst knihy Anny Jónásovej a výtvarníka Jozefa Pobočíka O fontánkovej Dorotke a jej vozíčkovej babke. Akciu moderovala kastelánka kaštiela Dr. Lenická, nechýbali ani oslavné verše Anny Jónásovej na maliarske umenie. Hudobne na vlastnoručne vyrobenej fujare a rífovej píšťalke a spevácky ju prekrásne dotvoril Jozef Pobočík starší.
Maliarky Rosina a Galbavá predstavili svoje "prírodné" obrazy a vyšívané obrazy.
Knižočka O Dorotke... rozpráva (realistický) príbeh šesťročného dievčatka Dorotky, ktorá žije so svojou rodinou - otcom, mamkou, ktorá je ale v nemocnici, lebo čaká bračeka Miška, a so svojou babkou. Tá je zakliata na vozíčku a Dorotka vymýšľa, ako ju odkliať.
Krásny a dojemný príbeh so šťastným koncom autorka spracovala bravúrne psychologicky, vcítiac sa do myslenia malého dievčatka, jemne a poeticky. Charizmatickú atmosféru knižky výnimočne nádherne stvárnil ilustrátor Jozef Pobočík, ktorý poskytol 27 ilustrácií - obrazov, ktoré sú v Renesančnom kaštieli momentálne vystavené. Každý obraz je metaforou na danú situáciu, no sám osebe je umeleckým dielom. Ilustrátor sa tak stáva spoluautorom tohto komplexného umeleckého diela pozostávajúceho s krásnej symbiózy slova a obrazu - presne tak, ako to vo svojej básni Tvorba obrazu vyjadrila spisovateľka Anna Jónásová.
Knižku si môžete objednať už teraz priamo u autorov:
oz.jonasova@gmail.com; jozef.pobocik@gmail.com alebo v našom vydavateľstve cez FB alebo e-mailom: signis.publishing@gmail.com
Cena:
tvrdá väzba: 10,- eur + poštovné 3,70 (dobierka)
mäkká väzba: 8,- eur + poštovné 3,70 (dobierka)
alebo inou dohodou týkajúcou sa transportu

Scroll to Top