Loading...
signis.publishing@gmail.com +421 948 513 162

Anna Jónásová: Ženy rodu Esterházyovcov II. zväzok - uvítanie knihy do života

"Volám sa Kristína Nyáryová." Ja som Agnes Esterházyová. Čo tu robíte? Veď ste o takmer 300 rokov staršia odo mňa."
Aj takýto dialóg si mohli prítomní vypočuť v rámci krásnej akcie uvítania nového diela Anny Jónásovej Ženy rodu Esterházyovcov II. zväzok do života konanej 22.11.2019. Akcia, ktorú organizovala autorka a editorka v jednej osobe v spolupráci s Renesančným kaštieľom v Galante a jeho kastelánkou Ivetou Lenickou, rovnako ako kniha, oživila historické postavy esterházyovských šľachtičien, z ktorých dve prišli "krst" knihy moderovať. Krásne dámy boli zo spoločnosti Fringia, ktorá sa špecializuje na dotváranie akcií zameraných na históriu svojimi hereckými vstupmi.
Zrod knihy prišlo podporiť mnoho ľudí z vedenia mesta Galanta, z radov sponzorov, autorov konkrétnych životopisov uvedených v knihe, ale aj odbornej verejnosti. Okrem moderátoriek, "Kristíny" a "Agnes Esterházyových" v podaní dvoch krásnych dám oblečených v dobových odevoch zo spoločnosti Fringia, tu vystúpila aj pani Ľudmila Horváthová prečítaním ukážok z knihy a recenzie Dr. Evy Augustínovej, pán riaditeľ múzea v Želiezovciach, jeden z autorov životopisov pán Pavel Polka, kastelánka renesančného kaštieľa v Galante, pani Iveta Lenická, zástupkyňa nášho vydavateľstva, Eva Čulenová a v neposlednom rade, samozrejme, autorka a editorka, pani Anna Jónásová. Hudobný sprievod bravúrne robila hudobná skupina Gaudium venujúca sa barokovej hudbe zo 17. storočia.
Je pre nás veľkou cťou, že Eva Čulenová mohla spolu s riaditeľom želiezovského múzea, pánom Pavlom Polkom pokrstiť nové dielo. Krstili sme písmenkami, lebo z písmen sa skladá kniha, a erbami galantského rodu Esterházyovcov.
Po akcii nás čakala krásne zorganizovaná recepcia.
Veríme, že kniha, ktorá odteraz patrí verejnosti, bude pozitívne prijímaná a zaujme mnohých čitateľov.

Autormi fotografií sú Pavel Polka a Eva Čulenová.

knihu technicky vyrobilo naše vydavateľstvo; na obálke sa výtvarne podieľal Jozef Pobočík.

Scroll to Top