Loading...
signis.publishing@gmail.com +421 948 513 162
>

Vieš, čo je fado? (O koncoch jedného kantora)

Vieš, čo je fado? (O koncoch jedného kantora) predstavuje rozprávanie dlhoročného kantora o svojich 28 rokoch strávených pred školskou katedrou. Knižka, ktorú pripravujeme a začiatkom nového roku bude v predaji, je jednou z prvých na Slovensku, ktorej autor sa odvážil spracovať autentické zážitky a dojmy zo školstva u nás, jeho stav a smerovanie. V prvom rade však ponúka svoje emócie, čitateľovi sa nebojí ukázať svoju osobnosť až na kožu, pod ktorou sa skrýva duša zanieteného dlhoročného kantora, ktorého postupne jeho práca sklamala. Nebojí sa odhaliť ani svoje tajné vnútorné zákutia, ktoré v jeho rozprávaní dokonale splývajú do harmónie medzi dušou obyčajného človeka s neľahkým osudom a emóciami kantora s neľahkou prácou. Knižka je  symbiózou týchto dvoch "postáv".

Dielo však čitateľovi ponúka aj ďalšiu pridanú hodnotu, ktorá bude časom rásť: starnúci kantor (ako sa autor v texte nazýva) prežil dva režimy; učil počas socializmu aj počas "slobodného" kapitalizmu.

V knihe nájdete aj odpovede na otázky liberalizmu v škole, slobody, privilegovanosti a prestíže verzus múdrosti a schopnosti obyčajných ľudí, výchovy a spoločnosti v celej svojej komplexnosti.

  • Autor: Vladimír Kubš
Scroll to Top