OZNAMY A AKCIE 

NAJNOVŠIE PUBLIKÁCIE Z NAŠEJ PRODUKCIE: (bližšie v položke Vydané publikácie)

OROL TATRANSKÝ U NÁS

Máme česť spolupracovať s Maticou slovenskou na tvorbe literárnej prílohy Slovenských národných novín OROL TATRANSKÝ:-)) Graficky ho vyrábame od č. 2/ 2021.

Orol tatranský je literárna príloha SNN založených Ľudovítom Štúrom a vydávaných Maticou slovenskou od roku 1845. Súčasný Orol sa zameriava na prezentáciu tvorby súčasných mladých autorov, čím sa snaží širokej verejnosti sprístupniť diela našich mladých a talentovaných ľudí. Nájdete tu aj rôzne oznamy o literárnych akciách, zamyslenia, recenzie, knižné tipy, no predstavujeme Vám aj mladých výtvarníkov a mladých autorov, ktorí bohužaľ, skončili svoju životnú púť predčasne.

Orol tatranský je moderná revue, ktorá istotne stojí za čítanie!

V stánkoch dostupný každý mesiac ako príloha SNN.

Martin Kubuš: Dvadsaťdva dier v rodnej zemi. Ilustrácie: Ivana Vargončíková (román o výstavbe trate SNP medzi B. Bystricou a Hornou Štubňou) - úplne nová kniha, ktorá vychádza prvý decembrový týždeň!

Objednať si môžete u nás mailom/ telefonicky/ cez FB https://www.facebook.com/signis.vydavatelstvo.35/


Ján Hudanič: VIETNAM. Vojakove spomienky. Fotografie: Ján Hudanič (kniha spomienok vojaka armády USA na vietnamskú vojnu spolu so 116 fotografiami života vo Vietname počas tejto vojny) - úplne nová kniha; vyjde v polovici decembra!

Objednať si môžete u nás mailom/ telefonicky/ cez FB https://www.facebook.com/signis.vydavatelstvo.35/


Maja Jackobs Jakúbeková: #Vykrivenie. Fotokoláž na obálke: Miro Trimay. Ilustrácie: Ivana Vargončíková (veľmi kvalitná básnická zbierka o vykriveniach súčasného sveta a človeka)

Objednať si môžete u nás mailom/ telefonicky/ cez FB https://www.facebook.com/signis.vydavatelstvo.35/alebo priamo u autorky:

https://nonameron.wordpress.com/vykrivenie-predpredaj/?fbclid=IwAR0BEbFNa4ECv9qHycPrIO-eLQZ9kRYFlHaiSyvkx6Z8hpje_3EKVRyjoOE


Vladimír Kubš: Vieš, čo je fado? (O koncoch jedného kantora) (román o stredoškolskom pedagógovi, slovenskom školstve a postavení učiteľa v ňom; kniha je nominovaná Spolkom slovenských spisovateľov na Cenu L. Ťažkého)

Objednať si môžete u nás mailom/ telefonicky/ cez FB https://www.facebook.com/signis.vydavatelstvo.35/

Prečítajte si v Bystricovinách zo 14.12.2020 článok od Jany Borguľovej o knihe V. Kubša Vieš, čo je fado? (O koncoch jedného kantora):-))

V čitateľskej súťaži Spolku slovenských spisovateľov naplno bodoval Bystričan Vladimír Kubš (bystricoviny.sk)


SRDEČNÁ VĎAKA, VÁŽENÍ PRIATELIA, ČITATELIA A MILOVNÍCI KVALITNEJ UMELECKEJ LITERATÚRY! Kniha Vladimíra Kubša Vieš, čo je fado? (O koncoch jedného kantora)

VĎAKA VÁM získala prestížnu a veľmi váženú Cenu čitateľa Spolku slovenských spisovateľov za knihy publikované v roku 2019. Veľmi krásne Vám ďakujeme a veríme, že sa Vám budú páčiť aj ďalšie knihy nielen z nášho vydavateľstva, ktoré sa naozaj snaží publikovať knihy a časopisy čo najlepších autorov, ale aj budúca (pripravovaná) kniha pána Vladimíra Kubša:-))

ĎAKUJEME AJ ODBORNEJ POROTE SPOLKU SLOVENSKÝCH SPISOVATEĽOV, KTORÁ NAŠU KNIHU NOMINOVALA NA CENU L. ŤAŽKÉHO. Veľmi si to vážime.

OZNAM O PRESŤAHOVANÍ KANCELÁRIE VYDAVATEĽSTVA

Oznamujeme, že od 20.9.2020 sa kancelária vydavateľstva presťahovala na adresu: Filozofická fakulta Univerzity Mateja Bela, Tajovského 51, kancelária J07, Banská Bystrica

Nájdete nás tam denne medzi 8.30 a 13.00.

Okrem týchto hodín sme však dostupní počas pracovných dní aj na našom telefónnom čísle a mailovej adrese. Tieto kontakty nájdete v položke Kontakty alebo aj v dolnej časti tejto webovej stránky.

Ďakujeme.

Ľubomír Schramek: Nežné príbehy


Dolný Kubín : Homo erectus 2020.

Do pozornosti dávame novú knihu oravského rodáka, spisovateľa, publicistu a novinára Ľubomíra Schrameka Nežné príbehy. Skutočné, literárne spracované príbehy obyčajných ľudí z čias socializmu po jeho smrti zozbierali, graficky spracovali a vydali členovia dolnokubínskeho Obč. združenia Homo erectus.

My sme knihe robili jazykové korektúry.

Ide o zábavné, vtipné, no niekedy aj trpko-smutné príbehy ľudí z čias socializmu, ktoré autor postupne uverejňoval v regionálnych, ale aj celoštátnych novinách (najmä v Bielej Orave alebo Orave). Odkrývajú možno už aj zabudnutú atmosféru komunistického režimu a spôsb života ľudí v ňom.

Ak máte o knihu záujem, dostupná je tu: lukac.juraj@orava.sk


Stojí  7,- eur + poštovné