Vydané publikácie

Publikácie, ktoré sú ešte k dispozícii, je možné objednať si u nás buď e-mailom na adrese: signis.publishing@gmail.com, alebo telefonicky: +421 948 513 162, alebo priamo kúpiť na uvedených odberných miestach a v kníhkupectvách.

Najnovšie číslo 9-2021 ORLA TATRANSKÉHO, literárnej prílohy Slovenských národných novín.

Krásna detská knižočka od MONIKY BEŇÁK ROZPRÁVKY PRE AGÁTKU. Ide o súbor piatich rozprávočiek, ktoré autorka pôvodne spontánne vymyslela pre svoju dcérku a vyrozprávala jej ich. Potom ich literárne spracovala. Výtvarne ich krásne dotvorila naša ilustrátorka IVANKA VARGONČÍKOVÁ.

Literárnu prílohu OROL TATRANSKÝ graficky pripravujeme pre MATICU SLOVENSKÚ, ktorá ho vydáva ako súčasť Slovenských národných novín.

Najnovšie číslo Orla tatranského 7/2021, ktorý máme česť graficky vyrábať, je už spolu so Slovenskými národnými novinami v predaji.

Kniha pre deti a ich rodičov Dorotka a jej spolužiaci z I.B je voľným pokračovaním autorkinej prvej knihy O fontánkovej Dorotke a jej vozíčkovej babke. Tentokrát je Dorotka už prváčka a žije svoj život spolu so svojimi spolužiakmi. Autorka tu rozvinula nielen Dorotkin "školský" príbeh, ale aj príbehy a emócie ďalších detí - jej spolužiakov.

Mladá autorka, jazykovedkyňa Zuzana Gardoňová, pochádzajúca zo špecifickej považskobystrickej obce Horná Mariková, dokonale svoju obec pozná a keďže sa zaujíma aj o slovenské dialekty, vo svojej knihe sa primárne sústreďuje na špecifické nárečie tejto dediny. Nárečie však predstavuje v súvislosti s obradovým zvykoslovím lokality. Oslovila starších...

NAJNOVŠÍ OROL TATRANSKÝ č. 6/2021, príloha Slovenských národných novín, ktorý máme česť graficky vyrábať: Čo v ňom nájdete?

Krásna kniha autorky Anny Jónásovej zachytáva duchovné bohatstvo považskej horskej dediny Brvnišťe. Autorka pochádzajúca z tejto obce si do písanky zapisovala povesti - verzie z hornej časti tejto obce, ktoré rozprávala jej mama jej deťom. Povesti literárne spracovala, predtým však od domácich obyvateľov zozbierala podrobnosti týchto povestí,...

Orol tatranský - literárna príloha SLOVENSKÝCH NÁRODNÝCH NOVÍN, ktoré vydáva Matica slovenská, orientovaná na prezentáciu tvorby mladých slovenských autorov literárnych akcií na Slovensku.

Máme česť spolupracovať s Maticou slovenskou na tvorbe literárnej prílohy Slovenských národných novín OROL TATRANSKÝ:-)) Graficky ho vyrábame od č. 2/ 2021. 3. 4.2021 vyšlo č.4/ 2021