Roman Nepšinský: Mor

06.05.2020

Možno vaše deti nežijú tak, ako to vidíte. Možno nemyslia tak, ako si myslíte.
Chcete vedieť, s čím sa vaše deti v dnešnej spoločnosti stretávajú? S kým sa stretávajú? Na čo myslia, o čom sa rozprávajú so spolužiakmi, s kamarátmi? Chcete vedieť, aké majú spoločenské problémy? Možno ste o nich doteraz netušili.

Mladý autor Roman Nepšinský je študentom učiteľstva a disponuje výnimočným talentom psychológa. Zaujíma ho spoločenský život vašich detí, sleduje ich problémy, ich myslenie. Vo svojej debutovej zbierke sociálnych príbehov zachytáva reálne rozhovory súčasnej mládeže, v ktorých sa odrážajú ich problémy, ale aj smerovanie celej našej spoločnosti. Tieto rozhovory zozbieral priamo v "teréne" v školskom prostredí alebo jednoducho na ulici a v nákupných centrách.

Autor spracúva témy, ako sú diskriminácia v škole/ v spoločnosti, chudoba, (ne)prijatie detí-cudzincov do spoločnosti, pocit nedostatku lásky zo strany rodičov, nedostatku sebaúcty u dieťaťa, rodinné priority, začlenenie sa do kolektívu, nezdravé rozmaznávanie a pod., a to nielen z pohľadu pozorovateľa, ale aj z pohľadu psychológa. Analyzuje správanie vašich detí, avšak nehodnotí. Snaží sa len odhaliť príčinu ich problému a ponúknuť riešenie.
V malej, dobre čítavej knižke odhaľuje skutočný MOR našej spoločnosti. Mrzí ho však, že najviac ho musia riešiť vaše deti. A budú ho riešiť dlhšie než my.

Ak im chcete pomôcť, prečítajte si novú knižku Mor od Romana Nepšinského.

Predslov: prof. PaedDr. Vladimír Patráš, CSc.

Dostupné: u autora (nepsinskyroman@gmail.com) / Martinus

V našom vydavateľstve, bohužiaľ, nedostupné

Parametre:

Formát: A5

Obálka: V2 (mäkká)

ISBN 978-80-973146-8-2